22:15
94/02/16
لیگ قهرمانان اروپا ، نیمه نهایی22:15
94/02/16
لیگ قهرمانان اروپا ، نیمه نهایی


موضوعات
جدول لیگ اسپانیا
تیم ها
امتیاز
بازی
تفاضل
بارسلونا
71
29
64
رئال مادرید
67
29
60
اتلتیکو مادرید
62
29
32
والنسیا
61
29
30
سویا
58
29
20
بارسلونا
71
29
64
رئال مادرید
67
29
60
اتلتیکو مادرید
62
29
32
والنسیا
61
29
30
سویا
58
29
20
بارسلونا
71
29
64
رئال مادرید
67
29
60
اتلتیکو مادرید
62
29
32
والنسیا
61
29
30
سویا
58
29
20
آخرین اخبار کوپا آمریکا از بارسا کلاب دنبال کنید !
آخرین اخبار
FC Barcelona
نصب تولبار بارسا کلاب برای دسترسی آسان تر به بخش های مختلف وب
تولبار بارسا کلاب
حمله بارسلونا براى رسیدن به اوج در فصل جدید بازهم به مسى بستگى خواهد داشت،‌لوئیز انریكه سرمربى جدید بارسا نیز مى داند كه مسى براى تكرار درخشش هاى مجدد نیازمند به انگیزه اى جدید است.

http://photos-e.ak.instagram.com/hphotos-ak-xfp1/10004089_710026319091556_1332068296_n.jpg

در بیشتر مواقع فصل قبل،‌هواداران بارسا شاهد حضور لیونل مسى بى انگیزه، بى حوصله و گاه بى تاثیرى در زمین بوده اند كه این موضوع همواره بحث هاى زیادى را  در مطبوعات اسپانیایى به دنبال داشته است. اما در فصل پیش رو دیگر هواداران بارسا طاقت دیدن چنین صحنه هایى و دنبال كردن چنین بحث هایى را نخواهند داشت.

باشگاه بارسلونا نیز لوئیز انریكه، سرمربى با دیسیپلین و مقرراتى كه  داراى ایده هایى روشن از فوتبال است را بر روى نیمكت خود مى بیند كه اساس فلسفه فوتبالش بر انگیزه دادن،‌ روحیه دادن و تكیه بر فوتبال تهاجمى استوار شده است.به عقیده بسیارى از كارشناسان، مشكل بزرگ بارسا تحت هدایت تاتا مارتینو در فصل گذشته كه حتى در افكار عمومى نیز با شگفتى بسیارى همراه بود، رابطه بسیار محترمانه  و طریقه برخورد تاتا مارتینو با بازیكنان و بویژه ستارگان تیمش بود كه در نهایت سبب كم شدن هیجان و فشار بر روى بازیكنان شد. مشخصه هایى كه در فوتبال حرفه اى بى تردید از ضروریات رسیدن به موفقیت هستند.

لیونل مسى در اواخر صل گذشته از آزادى خاصى در زمین برخوردار شده بود، مارتینودر بارسا و حتى آلخاندور سابه یا در تیم ملى آرژانتین او را از دوندگى فراوان و شركت در كارهاى درگیرانه  معاف كرده بودند. با این حال مسى راضى تر و عملكرد او موثر تر نبود و در بسیارى از مواقع ستاره بارسا كاملا بى انگیزه، بى فروغ و حتى خسته به نظر مى رسید.

اما در زمان پپ گواردیولا در بارسا كه اوج درخشش مسى نیز در آن دوران بوده است، روشن شده است كه گواردیولا، به شدت بر همه كارهاى وى و همه مسائل مربوط به فوتبال، ‌از تغذیه گرفته تا طریقه بستن بند كفش نظارت داشته و به این طریق موفق به گرفتن بهترین عملكرد از ستاره تیم خود شده است.

از این دیدگاه، تغییر سرمربى در بارسلونا مى تواند به نفع مسى تمام شود. لوئیز انریكه قطعا گواردیولا نیست، اما جو حاكم بر تیم به طور كامل تغییر پیدا خواهد نمود. البته ورود بازیكنى جدید همانند لوئیز سوارز نیز مى تواند بر روى عملكرد مسى تاثیرى مثبت داشته باشد. چون سوارز بازیكن بزرگ و تاثیرگذارى است  وبه عنوان یكى از بهترین مهاجمین جهان، قابلیت گل زنى خود را فراموش نخواهد كرد، تا مزاحمتى براى لیونل مسى ستاره تیم ایجاد نشود و او در سایه قرار نگیرد.

بارسا براى مدعى بودن درفصل آینده نیازمند به وجود یك مسى آماده و با انگیزه است. باید تمام تلاش كادر فنى بر این نكته معطوف باشد كه بار دیگر مسى را به شرایط ایده آل بدنى و روانى برسانند و او را به الگویى براى تیم و به ویژه بازیكنان تازه وارد تبدیل نمایند. باید به ایده ها و برنامه هاى لوئیز انریكه اعتماد شود تا او بتواند انگیزه و غریزه كشنده مسى در فوتبال را كه فصل گذشته گمشده به نظر مى رسید، بار دیگر زنده نماید. لیونل مسى با 27 سال سن به همه عناوین باشگاهى رسیده است، اما او هنوز براى پیشرفت استیل فوتبال غیر قابل مقایسه اش و لطمه نخوردن به شهرتش از انگیزه بالایى مى تواند برخوردار باشد.

بارسا براى قهرمانى در لالیگا مى بایست با حریفانى سرسخت به رقابت بپردازد، رئال مادرید كه فصل را با قهرمانى در سوپر كاپ اروپا شروع كرده و با جذب بازیكنانى توانا به خوبى براى رقابت هاى لالیگا مجهز شده است،‌ باز هم مهمترین رقیب بارسا خواهد بود و البته اتلتیكومادرید نیز مى بایست جدى گرفته شود، چون شاگردان دیگو سیمئونه از این پتانسیل برخوردار هستند كه نقشى مشابه با فصل قبل داشته باشند.

به هر حال طعم تلخ شكست و واگذار كردن همه عناوین به رقبا در فصل گذشته، ‌بعد از سپرى شدن چندین فصل درخشان و طلایى مى تواند در فصل جدید بار دیگر میل به پیروزى خواهى و انگیزه را در آبى انارى ها افزایش دهد.

تاریخ ارسال : شنبه 25 مرداد 1393 ، 09:10 قبل از ظهر
ارسال نظر

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic