22:15
94/02/16
لیگ قهرمانان اروپا ، نیمه نهایی22:15
94/02/16
لیگ قهرمانان اروپا ، نیمه نهایی


موضوعات
جدول لیگ اسپانیا
تیم ها
امتیاز
بازی
تفاضل
بارسلونا
71
29
64
رئال مادرید
67
29
60
اتلتیکو مادرید
62
29
32
والنسیا
61
29
30
سویا
58
29
20
بارسلونا
71
29
64
رئال مادرید
67
29
60
اتلتیکو مادرید
62
29
32
والنسیا
61
29
30
سویا
58
29
20
بارسلونا
71
29
64
رئال مادرید
67
29
60
اتلتیکو مادرید
62
29
32
والنسیا
61
29
30
سویا
58
29
20
آخرین اخبار کوپا آمریکا از بارسا کلاب دنبال کنید !
آخرین اخبار
FC Barcelona
نصب تولبار بارسا کلاب برای دسترسی آسان تر به بخش های مختلف وب
تولبار بارسا کلاب
نظر ها بر این است که لوئیس انریکه در حل مشکلات دفاعی که بارسلونا چند سال درگیر آن است موفق ظاهر شده ، که یکی از مهمترین دلایل آن حضور جرمی متیو است.

http://www.varzesh11.com/images/upload/j%C3%A9r%C3%A9my-mathieu-83860.jpg

بارسلونا در این تابستان برای خرید این بازیکن فرانسوی تلاش زیادی داشت و در نهایت توانست با 20 میلیون پوند او را به نیوکمپ بیاورد. این مبلغ برای بازیکنی که 31 سال سن دارد بسیار زیاد است، بخصوص برای یک دفاع مرکزی که تا همین اواخر دفاع چپ بازی می کرده. در حالی که هوادران انتظار داشتند باشگاه دست به خرید حداقل یک دفاع با کیفیت بالای جهانی بزند، این خرید بسیاری از امید ها را نا امید کرد.

مسلما او در والنسیا خوب بود و پیشرفت چشم گیری داشت، اما شرایط هر تیم متفاوت است، بخصوص بازی در باشگاهی همچون بارسا شرایط خاص خود را دارد و نمیتوان آمادگی او در شرایط سخت بارسلونا را تضمین کرد. با این حال می توانید تغیرات را مشاهده کنید و احساس می شود که این خط تقویت شده است.

او در هر سه بازی این فصل باشگاه در ترکیب ثابت حضور داشته. بارسلونا هر سه بازی را بدون دریافت حتی یک گل و با پیروزی پشت سر گذاشته. او در همین مدت کم که در کنار تیم بوده توانسته به خوبی با خاویر ماسکرانو، جرارد پیکه و همچنین مارک بارترا هماهنگ شود، که این ثابت می کند صرف نظر از نام های بزرگ جرمی متیو قابل اعتماد است.


پس از آخرین پیروزی در هفته گذشته مقابل حریف قدرتمندشان اتلتیک بیلبائو متیو در مصاحبه با آ اس گفت :
"این بسیار مهم است که ما سه بازی را بدون گل خورده پشت سر گذاشته ایم. تیم بخوبی من را پذیرفته و من از این بابت احساس بسیار خوبی دارم. آمادهگی بازیکنان برای بازی های ملی بسیار حیاتی است. ما میدانستیم که برای پیروزی مقابل اتلتیک باید یه حوصله بازی کرد. یک تیم سخت کوش ، ما کمی ناهماهنگ ظاهر شدیم. اگر ما به این روند ادامه دهیم می توانیم پیشرفت بیشتری داشته باشیم. تلاش های زیادی برای کاهش استباهات مدافعین انجام شده و ما خط حمله فوق العاده ای داریم.

هرچند که متیو ثابت کرده برخی تردید های اول فصل درباره او اشتباه بوده، اما نباید فراموش کنیم که بازی های زیادی پیش روی اوست که او باید خود را در تمامی آنها نیز ثابت کند ، آنها فقط سه بازی انجام داده اند .دیدار های مهم بارسا هنور فرا نرسیده . ما عکس العمل و پتانسیل واقعی متیو را در بازی مقابل حریفان قدرتمند بارسا همچون رئال سوسیداد ، سویا ، اتلتیک مادرید و از همه مهمتر کهکشانی های شهر مادرید خواهیم دید. او تاکنون که بسیار خوب بوده .


عواملی دیگری وجود دارد که ثابت می کند دفاع بارسا بهتر از قبل عمل می کند. یکی از آنها کلین شیت بارسا در برابر آپوئل قبرس بدون حضور متیو بود. که میتواند نشان دهد که تیم به او وابسته نیست.

انریکه نظم و انضباط را در ترکیب به ارمغان آورده است است که تیم تحت هدایت تاتا مارتینو فاقد این فاکتور بود. نظم و انضباطی که در زمین کاملا مشهود است. بنظر می رسد همه وظیفه خود را به خوبی می دانند. جوردی آلبا، مارتین مونتویا یا دنی آلوزی که معمولا ستون بندی تیم از دفاع به حمله است و حضور بسیار موثر و پر رنگی دارد.

این سه بازیکن در ایجاد فضای آزاد پشت مهاجم نقش مهم تری دارند.

سرجیو بوسکس در مواقعی که تیم نیاز به حجوم بیشتری دارد ، راحت تر می تواند هافبک دفاعی را که پست اصلی اوست رها کند، با این حرکت به راکیتیچ در خط هافبک سرعت می بخشد.

پوئن مثبت دیگر این است که اگر تیم توپ را از دست بدهد به سرعت می تواند آنرا پس بگیرد و توپ و میدان را مال خود کند. آنها با انجام این نوع بازی دیگر نیاز نیست خود را در برابر ضد حملات حریف به سختی بیندازند. و اینکه آنها نفس دار بازی می کنند، بر خلاف فصل گذشته که مدام نیاز به تجدید قوا داشتند.

این مسلم است که بارسلونا در این فصل از نظر دفاعی بهبود یافته است. اما اجازه دهید که قضاوت ها اصلی را به بعد از بازی های حساس بارسا موکول کنیم.

تاریخ ارسال : یکشنبه 30 شهریور 1393 ، 07:35 بعد از ظهر
ارسال نظر

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic