22:15
94/02/16
لیگ قهرمانان اروپا ، نیمه نهایی22:15
94/02/16
لیگ قهرمانان اروپا ، نیمه نهایی


موضوعات
جدول لیگ اسپانیا
تیم ها
امتیاز
بازی
تفاضل
بارسلونا
71
29
64
رئال مادرید
67
29
60
اتلتیکو مادرید
62
29
32
والنسیا
61
29
30
سویا
58
29
20
بارسلونا
71
29
64
رئال مادرید
67
29
60
اتلتیکو مادرید
62
29
32
والنسیا
61
29
30
سویا
58
29
20
بارسلونا
71
29
64
رئال مادرید
67
29
60
اتلتیکو مادرید
62
29
32
والنسیا
61
29
30
سویا
58
29
20
آخرین اخبار کوپا آمریکا از بارسا کلاب دنبال کنید !
آخرین اخبار
FC Barcelona
نصب تولبار بارسا کلاب برای دسترسی آسان تر به بخش های مختلف وب
تولبار بارسا کلاب
این سناریو را تصور کنید. شما مورد توجه یکی از بهترین باشگاه های اروپا قرار می گیرید. بعد از حماسه ای که به نظر می رسد تا ابد ادامه دارد، بارسلونا با شما قرار دادی به ارزش 3.5 میلیون یورو و دستمزدی به اندازه یک بازیکن حرفه ای فوتبال امضا می کند؛ آن هم زمانی که اکثر بچه های همسن و سال شما درگیر "پول تو جیبی" های خود هستند. زادگاه خود را به مقصد یکی از بزرگترین شهرهای اروپا ترک می کنید، بدون آنکه زبان آن منطقه را بدانید، یا روابطی در آن شهر داشته باشید. برای هلیلوویچ 18 ساله، این یک رویا، با موانع بسیار زیاد است؛ اما به نظر می رسد که او اکنون از زندگی اش در بارسلونا لذت می برد.

آلن هلیلوویچ
در حالی که به پایان فصل اول حضور او در بارسا نزدیک می شویم، آلن هلیلوویچ در حالی که در پی پیروزی 5 بر 1 شنبه گذشته کرواسی مقابل نروژ، در کشورش به سر می برد، با یک روزنامه محلی معروف در کرواسی به مصاحبه پرداخت: «من کاملا در بارسا خوشحالم. باشگاه شرایط بسیار بهتری از آنچه در ابتدای حضورم در اسپانیا تصور می کردم، برای من فراهم کرده است». هیجان به وضوح در صحبت های آلن جوان دیده می شد.


در کمال تعجب، آلن اعلام کرد که خانواده اش در بارسلونا از شرایط راضی هستند و زبان این شهر را آموخته اند، و نکته اساسی اینکه همه آن ها در راحتی کامل به سر می برند. یک لحظه صبر کنید! احساس "راحتی"، در یک باشگاه جدید، در یک کشور جدید، کمتر از یک سال پس از انتقال، بیشتر از یک شرایط ایده آل برای یک بازیکن فوتبال به نظر می رسد. با اینکه هلیلوویچ دلالیل خودش را دارد، اما شواهد چیز دیگری را نشان می دهند. تا به حال، او به صورت واضح همگان را تحت تأثیر قرار داده است. بدون هیچ شکی او یک بازیکن با استعدادی ذاتی است. اما مشکل اینجاست که او تنها کمی از این استعداد ذاتی را به نمایش می گذارد. گل انفرادی او در گیرونا که سه امتیاز بازی را برای بارسا ب به ارمغان آورد، ارزش اینکه سر تا پای او را طلا بگیرند، داشت! می توان در آلن جوان، بازیکنی را دید که در آینده تفاوت ها را رقم خواهد زد.

اما به هر حال این ها فقط پیشبینی هستند. عملکرد کلی او در بارسا ب را می توان به "ثبات در بهترین فرم" تعبیر کرد. زمانی که او در زمین حضور دارد، به سختی تلاش می کند تا بتواند تغییری واقعی ایجاد کند. این به طور واضح نتیجه آموختن فوتبال در اینجاست. موقعیت های بی شماری در طول فصل وجود داشتند که پسرک جوان با یک پاس ساده، موقعیت گل برای هم تیمی هایش فراهم می کرده است. اما اغلب اوقات او با حرکات مختص به خود تلاش می کند که 3 یا 4 مدافعی که هیکلی دو برابر او دارند را در فضاهای بسیار کوچک، دریبل کند. نتیجه قابل پیش بینی است: او اعتماد به نفس خود را از دست می دهد.

هلیلوویچ به نظر صبور نیست؛ هنگامی که هواداران در ورزشگاه نام او را فریاد می زدند، چنین نمایشی را از او انتظار نداشتند. او برای پیدا کردن بهترین فرم خود، بسیار نا امید به نظر می رسد. زبان بدن او نشان از لحظات بدی که بعد از تعویض زود هنگامش مقابل آلکرون گذراند، دارد. جوانِ کروات شدیدا نیاز به زمان برای هماهنگ شدن با شرایط باشگاه دارد، اما در رده بندی بیشترین بازیکنان مورد استفاده قرار گرفته در ترکیب بارسا ب، در رده سیزدهم قرار گرفته است.

برای هلیلوویچ، شعار "فراتر از یک باشگاه" بارسلونا، تنها یک شعار نیست، بلکه یک کلید برای زندگی روزمره و انطباق او با باشگاه است. هافبک جوان بارسا توضیح می دهد: «در بارسلونا مردم مانند یک خانواده هستند. هر زمان که مشکلی داشته باشید، همه در اطراف شما به کمکتان می آیند». البته مشکلات همواره به وجود می آیند، اما مکانیزم بارسا، ثانیه ای را برای کمک به بازیکن جوان خود از دست نمی دهد.

وقتی بحث به لیونل مسی، کسی که جوان کروات در گذشته بارها با او مقایسه شد، کشیده شد، هلیلوویچ نظرش را به صورت واضح در مورد ستاره آرژانتینی بیان کرد: «او یک جادوگر است! بهترین در جهان. او چه به عنوان یک بازیکن فوتبال و چه به عنوان یک انسان، دارای خصوصیات خارق العاده ای است. هر ثانیه ای که با او سپری می کنم، مرا هیجان زده می کند».

هلیلوویچ به آینده بارسا ب خوش بین است، با وجود اینکه تیم در جدول رده بندی در معرض سقوط قرار گرفته است: «من بسیار خوش بین هستم. بازی های زیادی تا پایان فصل باقی مانده اند. ما باید بجنگیم و به موفقیت خود باور داشته باشیم، زیرا ضعف استعداد در تیم وجود ندارد». خودباوری، مهمترین چیز در فوتبال است. بارسا ب و هلیلوویچ در شرایطی هستند که نیاز مبرم به این خودباوری دارند. بیایید امیدوار باشیم که آلن جوان از وضعیت فعلی خود در تیم راضی نباشد و تلاش کند که شجاع باشد. بارسا ب به او نیاز دارد و او نیز به بارسا ب، اگر می خواهد پیشرفت کند.
تاریخ ارسال : یکشنبه 16 فروردین 1394 ، 03:06 بعد از ظهر
ارسال نظر

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات