22:15
94/02/16
لیگ قهرمانان اروپا ، نیمه نهایی22:15
94/02/16
لیگ قهرمانان اروپا ، نیمه نهایی


موضوعات
جدول لیگ اسپانیا
تیم ها
امتیاز
بازی
تفاضل
بارسلونا
71
29
64
رئال مادرید
67
29
60
اتلتیکو مادرید
62
29
32
والنسیا
61
29
30
سویا
58
29
20
بارسلونا
71
29
64
رئال مادرید
67
29
60
اتلتیکو مادرید
62
29
32
والنسیا
61
29
30
سویا
58
29
20
بارسلونا
71
29
64
رئال مادرید
67
29
60
اتلتیکو مادرید
62
29
32
والنسیا
61
29
30
سویا
58
29
20
آخرین اخبار کوپا آمریکا از بارسا کلاب دنبال کنید !
آخرین اخبار
FC Barcelona
نصب تولبار بارسا کلاب برای دسترسی آسان تر به بخش های مختلف وب
تولبار بارسا کلاب
بارسلونا بازی سختی مقابل سلتا داشت و در خانه حریف پیروزی مهمی کسب کرد. جایی که نمایش نیمه نخست آبی و اناری ها، بر خلاف نیمه دوم بازی رضایت بخش نبود.

ژاوی
ایده انریکه برای نیمه نخست واضح و مشخص بود، MSN در خط جلویی منتظر بودند تا اینیستا و رافینیا از خط هافبک و میانه میدان سلتا - که تیم میزبان فشار زیادی در این منطقه وارد می کرد - عبور کنند، جایی که می توانستند از تاکتیک شخصی و گروهی استفاده کننده و خط حمله تیم را تغذیه کنند. البته این نقشه به طور کامل جواب نمی داد، علت این اتفاق خیلی واضح بود، این دو بازیکن نمی توانستند توپ را در خط هافبک به خوبی حفظ کنند. (توپها یا با تکل بازیکنان حریف، با به علت فشار زیاد آنها از دست می رفت) این اتفاق خط حمله بارسا را بی دقت و عجول کرده و بود همانطور که در تصویر زیر نشان داده شده، فاصله بین سه بازیکن بسیار زیاد است و این خود نشانگر عدم هماهنگی لازم و کافی، برای حمله است.

Barca vs Celta

البته علت اصلی این اتفاق عملکرد فوق العاده سلتا در نیمه نخست بود، آنها به خوبی می توانستند ارتباط به خط هافبک آبی و اناری ها را قطع کنند. همانطور که در تصویر زیر پیداست، رافینیا، اینیستا و بوسکتس به خوبی مهار شدند و فضایی برای انتقال توپ از خط هافبک به حمله ندارند.

Barca vs Celta


بارسا وقتی نمی توانست توپ را در میانه میدان به خوبی پخش کند، نیمار و مسی از کار می افتادند و به همین خاطر مسی به میانه میدان می آمد تا این مشکل را برطرف کند. مسی معمولا می تواند از سمت راست به مرکز زمین تغییر پست بدهد و عمل بازی سازی را به خوبی انجام دهد. جایی که تاکتیک این نابغه بارها به کمک بارسلونا آمده است.

Barca vs Celtaارمغان ژاوی، آرامش و نظم

ژاوی دقیقه 57 با رافینیا تعویض شد. گرچه که بارسایی ها نیمه دوم را بهتر آغاز کردند ولی تاثیر حضور استاد در میانه میدان به سرعت به چشم آمد. گویی با حضور ژاوی کنار اینیستا؛ مسی راه افتاده بود و حرکت هماهنگ بین آنها بهتر شده بود. ژاوی به خوبی می دانست که نبض و سرعت بازی را چگونه بر اساس بازی مسی تنظیم کند تا مسی عملکرد بهتری داشته باشد.

جنب و جوش ژاوی در نقش هافبک راست بسیار عالی بود و نمایش بدون نقص این بازیکن نشان داد که در این پس با رافینیا جوان، قابل مقایسه نیست. همانطور که در تصویر زیر مشخص است؛ بازی نزدیک ژاوی به مسی و حرکت های چشم نواز و هماهنگ آنها بازی بارسا را دیدنی کرده بود. ژاوی به خوبی می داند که چگونه باید برای لئو فضا سازی کند و نتیجه آن موقعیت دقیقه 87 بازی بود که مسی نتوانست توپ را در یک قدمی دروازه، به گل تبدیل کند.

Barca vs Celta

حضور ژاوی در میانه میدان آن آرامش و هماهنگی لازم را بین خط هافبک و حمله تزریق کرده بود و نتیجه این حضور درخشان، به ثمر رسیدن گل از روی سانتر دیدنی استاد و ضربه تماشایی متئو بود. حضور ژاوی برای آبی و اناری ها در این بازی بسیار ارزشمند و حائز اهمیت بود و این بازیکن برای چندمین بار توانایی خود را ثابت کرد.تاریخ ارسال : چهارشنبه 19 فروردین 1394 ، 12:37 بعد از ظهر
ارسال نظر

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic