22:15
94/02/16
لیگ قهرمانان اروپا ، نیمه نهایی22:15
94/02/16
لیگ قهرمانان اروپا ، نیمه نهایی


موضوعات
جدول لیگ اسپانیا
تیم ها
امتیاز
بازی
تفاضل
بارسلونا
71
29
64
رئال مادرید
67
29
60
اتلتیکو مادرید
62
29
32
والنسیا
61
29
30
سویا
58
29
20
بارسلونا
71
29
64
رئال مادرید
67
29
60
اتلتیکو مادرید
62
29
32
والنسیا
61
29
30
سویا
58
29
20
بارسلونا
71
29
64
رئال مادرید
67
29
60
اتلتیکو مادرید
62
29
32
والنسیا
61
29
30
سویا
58
29
20
آخرین اخبار کوپا آمریکا از بارسا کلاب دنبال کنید !
آخرین اخبار
FC Barcelona
نصب تولبار بارسا کلاب برای دسترسی آسان تر به بخش های مختلف وب
تولبار بارسا کلاب
سایت اسکای اسپورتس بازی های پیش رو این دو تیم در ادامه این فصل لالیگا را در گزارشی مورد بررسی قرار داده است تا میزان دشواری چالش های پیش روی رئال و بارسا در هفته های باقیمانده مشخص شود.

ورزشگاه نیوکمپ

هفته 30؛ بارسلونا – آلمریا / رئال مادرید – رایکو وایکانو


بارسلونا به سختی و با دو گلی که در دقایق پایانی به ثمر رساند توانست در بازی رفت این فصل با نتیجه 2-1 آلمریا را شکست دهد. با این حال، از آن بازی تاکنون شرایط بارسلونا به مراتب بهتر شده است و وضعیت آلمریا به وخامت گراییده است. این تیم اکنون در رده هجدهم لالیگا قرار دارد و یکی از نامزدهای اصلی سقوط است. آلمریا همچنین در دو ماه گذشته نتوانسته طعم پیروزی را بچشد.

به نظر می رسد که کار رئال برابر رایووایکانو سخت تر باشد. رایو در سه بازی گذشته اش به پیروزی رسیده و اصلا دوست ندارد که مقابل رئال شکست بخورد. البته رئالی ها هم بعد از پیروزی 9-1 هفته قبل با روحیه ای مضاعف در این بازی حاضر خواهند شد.

هفته 31؛ بارسلونا- سویا / رئال مادرید- ایبار

در این هفته بارسلونا میزبان سویا است. سویا در حال حاضر یکی از تیم های بسیار آماده فوتبال اسپانیا به شمار می رود و بارسایی ها اصلا انتظار یک بازی آسان آن هم خانه این تیم را نخواهند داشت. البته شاگردان لوئیز انریکه در بازی رفت توانستند قدرتمندانه در نیوکمپ با نتیجه 5-1 به پیروزی برسند اما سویا در هفته های اخیر بسیار خوب کار کرده و در هشت بازی گذشته 7 بازی را با پیروزی پشت سر گذاشته است. این تیم در تلاش است تا بتواند با صعود در جدول لالیگا جایی برای خود در رقابت های فصل بعد لیگ قهرمانان دست و پا کند و اصلا دوست ندارد سه امتیاز ارزشمند خانگی را به بارسلونا ببازد.

در مقابل، حریف رئال در هفته 31 یعنی ایبار شرایط بسیار بدی را سپری می کند. این تیم در 10 بازی گذشته 9 بار شکست خورده است. رئالی ها می توانند با به دست آوردن یک پیروزی خوب در این دیدار نه تنها در لالیگا همچنان قدرتمندانه ظاهر شوند بلکه خود را جدال حساس مقابل اتلتیکو مادرید در یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان در سه شنبه آینده هم مهیاتر کنند. همچنین بارسلونا هم چهارشنبه هفته بعد در این رقابت ها به مصاف پی اس جی برود.

هفته 32؛ بارسلونا – والنسیا/ رئال مادرید- مالاگا


بعد از بازی چهارشنبه هفته آینده برابر پاری سن ژرمن، بارسایی ها تنها سه روز فرصت دارند که خود را برای بازی دشوار برابر والنسیا در نیوکمپ آماده کنند. والنسیا که این فصل در بسیاری از مواقع در رتبه سوم و در تعقیب بارسا و رئال بوده است، در سال 2015 تنها یک بار شکست خورده و کاملا آماده نشان می دهد. در دیدار رفت در نوامبر بازی دو تیم بسیار نزدیک دنبال شد و تنها تک گل سرخیو بوسکتس در وقت های اضافه بود که یک پیروزی شیرین در مستایا را برای بارسایی ها به ارمغان آورد.

در شرایطی که رئالی ها سه شنبه هفته بعد در لیگ قهرمانان حضور خواهند یافت، چند ساعت بعد از بارسلونا باید در هفته32 لالیگا برابر مالاگا به میدان برود که این مسئله به بازیکنان رئال زمان استراحت بیشتری می دهد. رئالی ها در این هفته باید میزبان مالاگا باشند. مالاگایی ها نشان داده اند که برابر دو غول فوتبال اسپانیا می توانند خوب ظاهر شوند. آنها این فصل یک پیروزی و یک تساوی مقابل بارسلونا به دست آورده اند و در مقابل رئال هم به سختی و با نتیجه 2-1 در بازی رفت در سانتیاگو برنابئو شکست را پذیرا شدند.

هفته 33؛ بارسلونا – اسپانیول/ رئال مادرید – سلتاویگو

اگرچه بارسلونا در شش بازی اخیر دربی کاتالان ها به پیروزی رسیده و 17 گل به اسپانیول زده است اما در هر صورت سفر به ورزشگاه اسپانیول حساسیت های خاص خودش را دارد و بارسایی ها هیچگاه نمی توانند به پیروزی در دربی کاتالان مطمئن باشند. بخصوص که بازی برابر اسپانیول درست بعد از بازی برگشت بارسا مقابل پی اس جی برگزار خواهد شد.

بازی هفته 33 رئال هم به نظر چندان آُسان نمی آید و این تیم باید مهمان سلتاویگو باشد. سلتا تیم سخت کوشی است و بارسلونا هفته قبل به سختی توانست با تک گل متیو برابر این تیم به پیروزی برسد و رئال هم احتمال برای گل زنی در خانه سلتا کار سختی خواهد داشت.

هفته 34؛ بارسلونا – ختافه/ رئال مادرید – آلمریا

احتمال اینکه بارسا یا رئال در هفته 34 و مقابل دو تیم نیمۀ پایینی جدول یعنی ختافه و آلمریا امتیاز از دست بدهند خیلی کم است و قطعا هرگونه نتیجه ای غیر از پیروزی، برای این دو تیم شوکه کننده خواهد بود.

جالب اینجاست که ختافه در دو بازی اخیرش مقابل بارسلونا در لالیگا، بارسایی ها را متوقف کرده است و می تواند با متوقف کردن بارسایی ها برای سومین بار پیاپی در این زمینه شگفتی ساز شود. از این نظر، آمار در این هفته به نفع رئال است و کهکشانی ها با توجه به بازی های گذشته شانس زیادی برای غلبه بر آلمریا دارند.

هفته 35؛ بارسلونا – کوردوبا / رئال مادرید – سویا

در شرایطی که رئال و بارسا در صورت پیروزی مقابل حریفانشان، در هفته 35 لالیگا همزمان باید خود را برای نیمه نهایی لیگ قهرمانان هم آماده کنند، به نظر می رسد که کار بارسا در این هفته آسانتر از رئال خواهد بود. آنها باید به مصاف تیم نه چندان آماده کوردوبا بروند که در حال حاضر در رده آخر جدول لالیگا قرار دارد. در مقابل، رئال بازی دشوارتری مقابل سویا دارد. رئالی ها در دو مصاف گذشته شان در ورزشگاه سویا، بازی را واگذار کرده اند و سویا تلاش خواهد کرد که با پیروزی بر رئال در زمینه پیروزی های خانگی بر این تیم به نوعی هتریک کند.

هفته 36؛ بارسلونا – رئال سوسیه داد/ رئال مادرید – والنسیا


ابتدای سال 2015 بارسایی ها مغلوب شاگردان دیوید مویس شدند و با نتیجه 1-0 در آنوئتا شکست خوردند.در این بازی لیونل مسی در نیمه دوم به زمین آمد تا جنجال ها بر سر اختلاف انریکه و مسی افزایش یابد. بارسایی ها قطعا تلاش خواهند کرد با پیروزی مقابل سوسیه داد در نیوکمپ، آن خاطره تلخ را به فراموشی بسپارند و از سوسیه داد هم انتقام بگیرند.

رئال که ممکن است در این هفته در بازی برگشت نیمه نهایی لیگ قهرمانان هم حاضر شود، بازی دشواری برابر والنسیا در سانتیاگو برنابئو خواهد داشت. رئالی ها در بازی رفت در شرایطی که 1-0 جلو بودند نهایتا با نتیجه 2-1 شکست خوردند. این شکست به منزله قطع شدن نوار پیروزی های سال 2014 رئال هم بود. رئال همچنین نتوانسته در سه بازی گذشته اش مقابل والنسیا در برنابئو به پیروزی برسد.

هفته 37؛ بارسلونا – اتلتیکو مادرید/ رئال مادرید - اسپانیول

اگر در هفته سی و هفتم لالیگا جدال برای قهرمانی همچنان با شدت دنبال شود، شرایط عجیبی برای هواداران بارسا و رئال پیش خواهد آمد و باید به تشویق دشمنانشان بپردازند. رئالی ها باید امیدوار باشند که همشهری رقیبشان یعنی اتلتیکو در این هفته برابر بارسلونا به پیروزی برسد و همین شرایط برای طرفداران بارسا هم حاکم است و آنها هم باید به تشویق دیگر تیم کاتالان یعنی اسپانیول بپردازند.

بارسلونا در سه بازی این فصلش مقابل اتلتیکو به پیروزی رسیده اما این به معنای آن نیست که مصاف با شاگردان دیگو سیمئونه در وینسنته کالدرون برای بارسایی ها آسان خواهد بود. فصل قبل اتلتیکو بود که با متوقف کردن بارسا در نیوکمپ جام قهرمانی لالیگا را از آّبی اناری ها ربود و این فصل هم سرخ و سفیدپوشان مادریدی می توانند در سرنوشت قهرمانی بسیار تاثیر گذار باشند.

در طرف دیگر، رئال در شرایطی برابر اسپانیول قرار خواهد گرفت که اسپانیول اصلا دوست ندارد به نفع بارسا عمل کند اما در عین حال دلش می خواهد با پیروزی برابر رئال نوار طولانی شکست هایش برابر این تیم مادریدی را قطع کند.

هفته 38؛ بارسلونا – دیپورتیوو/ رئال مادرید – ختافه


در هفته آخر لالیگا بارسلونا و رئال به جز پیروزی چیز دیگری نمی خواهند.

دیپورتیوو که امکان سقوط به دسته پایین تر را دارد، در صورتی که مجبور باشد تمام تلاشش را برای گرفتن امتیاز از بارسلونا خواهد کرد و به نظر رئال کار آسانتری برابر ختافه داشته باشد.

در صورتی که در پایان این هفته بارسا و رئال هم امتیاز شده باشند، این رئالی ها هستند که جام قهرمانی را بالای سر خواهند برد چرا که در مصاف های رو در رو در این فصل لالیگا با نتیجه 4-3 از رئال پیشند. رئالی ها در برنابئو با نتیجه 3-1 به پیروزی رسیدند و در بازی برگشت در نیوکمپ با نتیجه 2-1 شکست خوردند.

تاریخ ارسال : چهارشنبه 19 فروردین 1394 ، 07:31 بعد از ظهر
ارسال نظر

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات